Kancelaria Adwokacka Bartosz Kamil Obrębski

Przygotowywanie pism procesowych z zakresu prawa cywilnego

Przygotowujemy w Państwa imieniu wszelkie pisma występujące w postępowaniu cywilnym.

Pozwy sądowe – pozew jest w polskim systemie prawnym pierwszym pismem, które rozpoczyna postępowanie cywilne. Strona, która chce, by sąd ustalił stan faktyczny lub rozstrzygnął na jej korzyść, wnosi pozew. Może to być pozew o zaniechanie naruszeń, pismo dotyczące np. rozwodu, ustalenia własności, nakazu zapłaty, podziału spadku, unieważnienia umowy czy żądanie odszkodowania.

Jakiekolwiek postępowanie przed sądem chcieliby Państwo rozpocząć, jesteśmy do dyspozycji.

Pisma składane w toku postępowania – w trakcie postępowania strony składają z własnej woli lub na życzenie sądu dodatkowe pisma wyjaśniające, dowodowe, wskazujące stanowisko strony oraz jej propozycję podczas negocjacji. Bardzo istotne w przypadku pism składanych w toku postępowania są terminy.

Mogą Państwo liczyć, że wszelkie pisma tego typu przygotujemy w Państwa imieniu zgodnie z prawem i tak szybko, jak to możliwe.

Formularze urzędowe – część pism w postępowaniach cywilnych składa się na formularzach urzędowych, co ułatwia sądowi rozpoznanie ich i szybką ocenę sytuacji. Posługujemy się każdym typem oficjalnych formularzy, wiemy także w jakich sytuacjach nie są one potrzebne.

Wypełniamy dla Państwa lub pomagamy wypełnić wszelkie formularze, które mogłyby wystąpić w postępowaniu cywilnym.

Adwokat Bartosz Obrębski

E - mail

adwokat.obrebski@gmail.com

Telefon

508 269 045